Utolsó módosítás: 2010.09.14.
Látogatók: 24919
Közlemények, hírek az ISPITA Alapítványról
Megújult a megyei kórház fizioterápiás osztálya
Zalaegerszeg - Jelentős átalakítások történtek a Zala Megyei Kórház
fizioterápiás osztályán. Az 5,5 millió forintos fejlesztés eredményét
szerdán mutatták be.
2009. szeptember. 10. csütörtök - Forrás: zalaihirlap.hu
A változások a hévízi
reumakórházzal kialakított
egyedülálló szakmai kooperációnak is
köszönhetők - emelte ki dr. Csidei Irén
főigazgató, amikor bemutatta az osztály új szakmai
vezetőjét, dr. Szekeres Lászlót, a
hévízi intézmény
orvos-igazgatóját. Az előrelépéshez
szükséges összeg jelentős részét az
Ispita Alapítvány biztosította, melynek
kuratóriumi elnöke, Lukács Tibor
megköszönte, hogy a támogatók a nehéz
gazdasági helyzetben is áldoztak a kórház
céljaira.
Virágné dr. Móga Julianna, a fejlesztést 1
millió forinttal támogató Color Kft.
színeiben prevenciós programjukról szólt,
melynek keretében fizioterápiás
szolgáltatásokat biztosítanak 40 év feletti
hölgy dolgozóik részére.
Dr. Szekeres László beszélt az új,
multifunkciós elektroterápiás eszközök
által kínált lehetőségekről, s az
informatikai háttér fejlesztéséről, ami
lehetővé teszi, hogy a kezelések optimális
sorrendben történjenek. Gombosné Papp Judit vezető
gyógytornász elmondta, egyszerűsödött az
előjegyzés, emellett a betegek személyre
szóló órarendet kapnak, melyen szerepel valamennyi
kezelésük időpontja és helye. Bemutatta a
megújult vízitorna szobát, a sokoldalúan
használható speciális függesztőrácsot,
az elsősorban mozgássérülteknél alkalmazott
mobil kezelőágyakat s az új tornaeszközöket.
Modern lélegeztetőgéppel gyarapodott a Zala Megyei Kórház
Az egy százalékos
adófelajánlásokból vásárolt
új lélegeztetőgéppel gyarapodott szerdán a
Zala Megyei Kórház intenzív osztálya, ahol
jelenleg egy beteget kezelnek H1N1 vírus
fertőzésének gyanújával.
2010. február. 03. - Forrás: zalaihirlap.hu
Csidei Irén, az intézmény főigazgatója az
ünnepélyes átadáson azt mondta: a
legsúlyosabb betegek ápolását
szolgálja a 4,4 millió forintért az Ispita
Alapítvány által vásárolt és
adományozott készülék, amelyre egyre
inkább szükség van.
Az új gép a
tartós lélegeztetést is
biztonságosabbá teszi – Fotó: Katona Tibor,
Zalai Hírlap
Arról már Kránicz Katalin osztályvezető
főorvos számolt be, hogy a 12 ágyas intenzív
terápiás és aneszteziológiai
osztályon minden ágyhoz tartozik
lélegeztetőgép, amelyek közül most már
hat tartozik a legnagyobb tudású
készülékek közé. Az új
berendezés előnye, hogy egyénre szabott
terápiát tesz lehetővé,
igénybevétele sokkal kevésbé terheli meg a
betegeket és a hosszabb kezelésre szorulók
számára is biztonságosan használható.
Tavaly már 550 beteget ápoltak a zalaegerszegi
intenzív osztályon, minden második páciens
mesterséges lélegeztetésre is szorult. Az
így kezelt betegek mintegy 40 százalékát 48
óránál is tovább
lélegeztették, de voltak 30-60 napon túl is
gépre kapcsolt betegek.
A főorvos elmondta: az intenzív osztályon az
utóbbi hónapokban több mint tíz olyan beteget
kezeltek, aki a H1N1 vírus fertőzése vagy annak
gyanúja miatt szorult ellátásra. A kezeltek
közül ketten meghaltak az új vírus
szövődményeinek következményeként, a
többiek gyógyultan hagyták el az osztályt.
Jelenleg egy ember fekszik a zalaegerszegi intenzív
osztályon a H1N1 vírus fertőzésével
összefüggésben, de a főorvos a
hozzátartozók kérésére más
információt nem adhatott a betegről.