keresés a weboldalon

Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház
Széchenyi 2020 logó Magyarország Kormánya - Európai Unió - Európai Strukturális és Beruházási Alapok - Befektetés a jövőbe

7.485.200 forint gyűlt össze a Richter Egészségváros zalaegerszegi állomásán

Egészség ezreknek, milliók a Zala Megyei Szent Rafael Kórháznak!

 Második alkalommal látogatott a Richter Egészségváros Zalaegerszegre, és ezúttal is szép eredménnyel zárult a program a Dísz téren. A Richter Gedeon Nyrt. egészségtudatosságot és betegségmegelőzést népszerűsítő országjáró prevenciós programsorozatának 87. állomásán 23 fontos szűrésen és tanácsadáson és számos egészséges életmódhoz kapcsolódó előadáson vehettek részt az eseményre látogatók. A résztvevők a saját egészségük megőrzése mellett a Zala Megyei Szent Rafael Kórházért is tehettek, hiszen minden egyes szűrésért, tanácsadásért élőben vagy online meghallgatott előadásért 300 forintot érő adományponttal gyarapíthatták a Richter által felajánlott 3.500.000 forintos alapadományt. Zalaegerszeg lakói ismerősként köszöntötték a rendezvényt, így tudták, mennyire fontos az aktív részvétel, az adománypontok gyűjtése. Nekik köszönhetően 7.485.200 Ft adományt kapott a kórház, melyből többfunkciós ultrahang készülék beszerzését tervezik a Neurológiai Osztály számára.

Annak ellenére, hogy egyre többet hallani az egészségtudatosság és a megelőzés fontosságáról, a szűréseken való részvétel még mindig messze elmarad az elvárttól. A hosszú előjegyzési lista és a diagnózistól való félelem – a szakértők szerint ezek a leggyakoribb okai annak, miért vesznek részt még mindig kevesen a szükséges szűrővizsgálatokon. Pedig a prevenció és a betegségek időbeli diagnosztizálása életeket menthet.

A rendezvény megnyitóján dr. Kozma Róbert, a belföldi értékesítési és marketing igazgatója elmondta: „A Richter Gedeon Nyrt. számára nagyon fontos a lakosok egészségtudatosságának támogatása. Ezt támasztja alá, hogy a mai lesz a 87. Egészségváros rendezvényünk. Külön öröm, hogy már második alkalommal érkezhettünk Zalaegerszegre. 12 évvel ezelőtt a lakosok aktivitásának köszönhetően 4.211.000 forintot adományozhattunk a Zala Megyei Szent Rafael Kórház számára. Ma is számos szűréssel, tanácsadással készültünk, hogy a személyesen részt vevők minél pontosabb képet kaphassanak egészségügyi állapotukról. Mindezt pedig ingyen és várakozási idő nélkül. Bízunk benne, hogy újra megtapasztalhatjuk a zalaegerszegiek összefogását, a programokon való részvétellel rengeteg virtuális adománypont gyűlik össze, és sikerül a 2010-es eredményt jelentősen túlszárnyalnunk.”

A szűrések és tanácsadások mellett a Zala Megyei Szent Rafael Kórház szakemberei sokszínű előadásokkal is várták a helyszínre látogatókat. Az Agora sátorban olyan témákat boncolgattak, melyek hasznos információval szolgálnak az egészségtudatos mindennapokhoz és a preventív szemlélet kialakításához. Szó volt többek között a csontritkulás megelőzéséről és kezeléséről, a memória működéséről, illetve a lelki egészség fontosságáról is.  Az élőben közvetített előadások a rendezvényt követően is elérhetőek maradnak a Richter Egészségváros Facebook oldalán, melyek számos hasznos tanácsot tartalmaznak az egészségmegőrzéssel kapcsolatban.

A Richter a nőkért sátorban számos további életmód-előadáson is részt vehettek a helyszínre látogatók: Szily Nóra közismert pszichológus mesélt az élet változásaihoz való alkalmazkodásról. Jaksity Kata műsorvezető, aki a civil társadalomban is fontos kezdeményezések elindítója, a lelki egyensúly megőrzéséről és a női egészségért való felelősségről, továbbá a női betegségek kezeléséről beszélgetett. Béres Alexandra fitnesz-világbajnok pedig nemcsak az egészséges életvitelhez vezető útról és lehetséges elakadásainkról mesélt az előadására látogatóknak, de a különböző női életszakaszok változásairól is hasznos információkkal látta el a jelenlévőket. Katus Attila világ- és Európa-bajnok sportolónk pedig alaposan meg is mozgatta a Dísz térre érkezőket.

A nap végén a Richter Gedeon Nyrt. részéről Gál-Olasz Sarolta, a PR és kormányzati kapcsolatok osztály csoportvezetője osztotta meg az érdeklődőkkel az alábbi számokat, melyek jelzik, egy nap is milyen sokat jelenthet Zalaegerszeg lakosságának egészségmegőrzésében. „13 évvel ezelőtt indítottuk útjára a Richter Egészségváros programot. A zalaegerszegi Egészségvároson a mai napon több száz szűrést hajtottak végre a Dísz téren. Ezúttal is megbizonyosodott az esemény létjogosultsága, hiszen többek között prosztataszűrésen 145 szűrésből egy extrém érték jelentkezett, a csontsűrűségmérésen a 254 szűrésből 17 esetben javasoltak további vizsgálatokat a szakorvosok, vérnyomásmérésen 321-en vettek részt, és több esetben is 220 feletti értéket mértek, a véradáson pedig 22 fő vett részt. Sokan hallgatták meg az előadásokat, az Egészségsétához 187 ember csatlakozott, az online térben pedig 1.020 online ponttal járultak hozzá a lakosok az alapadomány növeléséhez. Nagyon elégedettek lehetünk, hiszen a mai nappal a velünk együttműködő egészségügyi intézményeknek már összesen 454 180 100 forintot adományozhattunk.”

Dr. med. habil. Gasztonyi Beáta PhD., a Zala Megyei Szent Rafael Kórház főigazgatója örömmel fogadta az adományt: „Nagyon köszönöm a Richter Gedeon Nyrt.-nek, hogy ismételten idehozták a szűrőprogramot, az önkormányzatnak, hogy segítették a rendezvényt. Minden képzeletet felülmúlt, hogy egy szombati napon ennyi embert megmozgatott az esemény a helyszínen és online is.

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Polgármestere rendkívül büszke volt a zalaegerszegiek teljesítményére, hiszen sikerült elérni azt a célt, hogy megduplázzák a kiinduló 3.500.000 forintos adományösszeget.

Kiváló eredménnyel zárult az online pontgyűjtés

A Richter Egészségváros hivatalos eseményében is követhették az előadásokat azok az érdeklődők, akik személyesen nem tudtak kilátogatni a Dísz térre. Az online aktivitás ugyanúgy értékes forintokat ért a Zala Megyei Szent Rafael Kórháznak, mint a személyes részvétel. Az élő, online közvetítésekhez fűzött aktivitásokkal az érdeklődők összesen 306.000 forintot gyűjtöttek a kórháznak.

A lakossági összefogásnak és aktivitásnak a nap végére meglett az eredménye: a minden egyes tanácsadásért, előadásért és szűrővizsgálatért 300 forintnak megfelelő adománypontok jelentősen megemelték az alapadományt. Így a Richter Gedeon Nyrt. által felajánlott 3,5 millió forintos alapadomány a rendezvény végére 7.485.200 forintra nőtt, melyből a Zala Megyei Szent Rafael Kórház többfunkciós ultrahang készülék beszerzését tervezi a Neurológiai Osztály számára.

A Richter Gedeon Nyrt. 2009-ben indította útjára a Richter Egészségváros programot. A kezdeményezés eseményein eddig 87 városban több mint 210 ezren vettek részt. Ezalatt több mint 220 ezer szűrést végeztek el a programban résztvevő szakemberek, a helyiek aktivitásának köszönhetően pedig több mint 454 millió forint adomány gyűlt össze a résztvevő egészségügyi intézmények javára.

További hírek

2026 június 03 - szerda

2026 június 01 - hétfő
Több mint 2 millió forintos adomány segíti az Urológiai Osztály munkáját

Megható történet áll a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Urológiai Osztályának nyújtott, több mint 2 millió forint értékű adomány mögött. Egy névtelenséget kérő támogató azért döntött a felajánlás mellett, mert saját betegútja során olyan magas színvonalú és emberközpontú ellátásban részesült, amely minden korábbi elképzelését felülírta.

Az adományozó a családias hangulatú átadón elmondta: 75 éves koráig szerencsésnek tartotta magát, mert soha nem szorult komolyabb kórházi ellátásra. Egy rutinvizsgálat során azonban fény derült betegségére, így először tapasztalhatta meg személyesen az egészségügyi ellátórendszer működését. Mint fogalmazott, korábban főként a médiából hallott a magyar egészségügy nehézségeiről, ezért meglepetésként érte mindaz a korszerű és figyelmes ellátás, amelyben intézményünkben részesült.

Kiemelte, hogy már a kórtermi körülmények, a modern ágyak és az osztály felszereltsége is pozitív benyomást tett rá, de leginkább az orvosok és szakdolgozók embersége, odafigyelése és szakmai felkészültsége érintette meg. Vizsgálatai, műtéte, rehabilitációja és kontrolljai során végig biztonságban és jó kezekben érezte magát.
Ez az élmény inspirálta arra, hogy segítséget nyújtson az osztály számára. Felkereste az Ispita Alapítványt, majd az adomány felhasználásáról Dr. Kozma-Bognár Tamás osztályvezető főorvossal egyeztettek.A támogatásból két laparoszkópos tűfogót és egy endoszkópos kőzúzó eszközt vásároltak, amelyek tovább bővítik a korszerű, minimál-invazív ellátási lehetőségeket. Az új eszközök hozzájárulnak a betegek komfortérzetének javításához, valamint a gyorsabb gyógyuláshoz és rehabilitációhoz.

Dr. Kovátsné Dr. Bretus Angelika orvosigazgató az átadón hangsúlyozta: a kórház számára a legfontosabb, hogy a betegek gyógyultan, elégedetten és jó tapasztalatokkal távozzanak az intézményből. Hozzátette, különösen megható és felemelő, amikor egy páciens hálája ilyen formában is megmutatkozik, támogatva az osztály munkáját és a jövő betegeinek gyógyulását.

Dr. Kozma-Bognár Tamás főorvos megköszönte a felajánlást, és röviden ismertette, hogy az új műszereket milyen beavatkozások során tudják alkalmazni, illetve hogyan segítik azok a korszerű, minimálisan invazív műtéti technikák fejlődését.

Bali József, az Ispita Alapítvány elnöke elmondta: az alapítvány 1991 óta segíti a kórház munkáját, és hálás minden támogatásért, amely hozzájárul az intézmény fejlődéséhez. Kiemelte, hogy a tavaly megszületett adományozási szándékot követően rövid idő alatt sikerült beszerezni az eszközöket, így azok már a betegek gyógyítását szolgálhatják.

Köszönjük a nagylelkű felajánlást, és kívánjuk, hogy az új eszközök minél több beteg gyógyulását segítsék!

2026 május 20 - szerda
Kórházunk szakápolója kapta az országban elsőként a Dr. Schäfer Eszter Emlékérmet

 

Nagy örömmel és büszkeséggel számolunk be intézményünk legutóbbi sikeréről: Csertő Tímea IBD nővér, a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház II. Belgyógyászati Osztályának szakápolója rangos elismerésben részesült. Az országban legelsőként ő vehette át a szakdolgozói kategóriában frissen alapított Dr. Schäfer Eszter Emlékérmet.

A Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete (MCCBE) a május 19-i IBD Világnaphoz kapcsolódva idén is megrendezte szakmai és betegtájékoztató napját Budapesten. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a gyulladásos bélbetegségekkel (Crohn-betegség és Colitis ulcerosa) élők mindennapi kihívásaira, valamint a folyamatos támogatás és a legmagasabb szintű szakmai ellátás fontosságára.

Az idei rendezvény különleges mérföldkőnek számított, hiszen a Dr. Schäfer Eszter Alapítvány most első alkalommal adta át az elismeréseket. A díjjal a tragikusan korán eltávozott, kivételes doktornő emléke előtt tisztelegnek, értékelve azokat az orvosokat és szakdolgozókat, akik hozzá hasonló elhivatottsággal, emberséggel és kimagasló szakmaisággal segítik a betegeket nap mint nap.

Kórházunk vezetése és teljes közössége nevében szívből gratulálunk Tímeának a kiemelkedő díjhoz, és munkájához további sok sikert, jó egészséget kívánunk!

2026 május 20 - szerda
Sikeresen lezajlott a XVII. Lélek Imre Emlékülés és Továbbképző Konferencia

Idén ismét megrendezte egyik legfontosabb tudományos eseményét a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Radiológiai Osztálya, a Magyar Radiológusok Társasága Ultrahang Szekciójával szoros szakmai együttműködésben. Az 1995-ben útjára indított, immár 17. alkalommal sorra kerülő Lélek Imre Emlékülés és Továbbképző Konferencia május 14. és 16. között Zalakaroson, a Park Inn by Radisson Hotelben várta a szakma képviselőit.

A rendezvényt Dr. Gasztonyi Beáta, kórházunk főigazgatója nyitotta meg. A konferencia alapvető célkitűzése intézményünk egykori nagyra becsült osztályvezetője, Lélek Imre professzor úr szakmai örökségének és elveinek ápolása, valamint a radiológiai diagnosztika legkorszerűbb ismereteinek átadása. A mára országos hírűvé vált szakmai találkozó idén is hatalmas érdeklődés mellett zajlott: közel 300 résztvevőt vonzott Zalakarosra.

Az idei év fő tudományos tematikája a kismedencei daganatok képalkotása volt. A szakemberek kiemelten foglalkoztak a prosztatatumorok MRI diagnosztikájával, valamint a nőgyógyászati onkológiai folyamatok CT és MR staging lehetőségeivel.

A konferencia programja egy igazán felemelő, ünnepi pillanattal vette kezdetét: Dr. Nagy Gyöngyit, a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Radiológiai Osztályának egykori vezetőjét, a konferenciasorozat egyik megálmodóját a Magyar Radiológusok Társasága tiszteletbeli tagjává választották, elismerve ezzel több évtizedes, kimagasló munkásságát.

Külön büszkeség számunkra, hogy a tanácskozás valódi interdiszciplináris fórumként valósult meg: a radiológus szakorvosok mellett neves onkológusok, urológusok és nőgyógyászok közreműködésével, közösen körvonalaztuk a legmodernebb diagnosztikus és terápiás irányelveket. A zárónapon a hagyományokhoz hűen a mozgásszervi diagnosztika mindennapi gyakorlatából összeállított izgalmas esetismertetések és szabad előadások színesítették a programot.

Szívből gratulálunk a szervezőknek és a résztvevőknek a kiemelkedően sikeres és magas színvonalú tudományos rendezvényhez!

2026 május 12 - kedd
Szülésre felkészítő tanfolyam

Kedves Várandós Kismamák!

 

A Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház a Családbarát szülészet projekt keretében júniusban is személyes jelenléttel folytatja a Várandósfelkészítést a 28. hetet betöltött kismamák és párjuk részére. A leendő szülőket 2026. június hónapban 4 alkalommal, változatos témákkal várjuk a Zalaegerszeg Járási Egészségfejlesztési Iroda (EFI) termében, a 8900 Zalaegerszeg, Kossuth Lajos utca 46-48. szám alatt.

bővebben