keresés a weboldalon

Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház
Széchenyi 2020 logó Magyarország Kormánya - Európai Unió - Európai Strukturális és Beruházási Alapok - Befektetés a jövőbe

Személyi változás az orvos-igazgatói pozícióban

2025. február 1-től Dr. Kovátsné Dr. Bretus Angelika látja el a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház orvos-igazgatói feladatait.

Dr. Lupkovics Géza, aki 2021. március 1-től töltötte be ezt a posztot, eredetileg nyugdíjkorhatárának eléréséig vállalta, hogy kiveszi részét a menedzsment munkájából. A tavaly augusztusban esedékes időpontot kérésre toldotta meg néhány hónappal, hogy minden feltétel adott legyen a feladatkör átadásához. Köszönjük Dr. Lupkovics Géza csaknem négy éven át tartó orvos-igazgatói tevékenységét, valamint azt, hogy a Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosaként továbbra is számíthatunk munkájára.

Új orvosigazgatónk Dr. Kovátsné Dr. Bretus Angelika, akit jól ismerünk kórházunkban. Általános orvosi diplomáját 1996-ban szerezte meg a Szegedi Szent Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen, majd ezt követően a Zala Megyei Kórház Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályán kezdte meg munkáját, ahol – részmunkaidőben – folyamatosan dolgozott.
2004-ben aneszteziológiai és intenzív terápia, 2013-ban pedig háziorvostan szakvizsgát szerzett. 2013-ban adjunktusi, míg 2017-ben főorvosi kinevezést vehetett át.
2017-ben bekapcsolódott kórházunk Sürgősségi Betegellátó Osztályának munkájába, műszakfelelős feladatok ellátásával.

februárjában a Keszthelyi Kórház Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztályán kezdett dolgozni, majd szakmai munkájának elismeréseként 2023. október 1-től osztályvezető főorvosi kinevezést kapott. Kórházunktól ekkor sem szakadt el, havi 16 órában – szakmai nap keretein belül – képezte magát a vármegyei irányító kórházban.

Orvosszakmai tudása, klinikumban szerzett közel 30 éves tapasztalata, jó kollegiális kapcsolatrendszere alkalmassá teszi a vármegyei kórház orvos-igazgató posztjának betöltésére. A menedzsment tagjaként vállalt teendői mellett az egynapos sebészet osztályvezető főorvosi feladatait is ellátja.

Dr. Kovátsné Dr. Bretus Angelikának sikeres munkavégzést kívánunk!

 

További hírek

2026 június 03 - szerda

2026 június 01 - hétfő
Több mint 2 millió forintos adomány segíti az Urológiai Osztály munkáját

Megható történet áll a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Urológiai Osztályának nyújtott, több mint 2 millió forint értékű adomány mögött. Egy névtelenséget kérő támogató azért döntött a felajánlás mellett, mert saját betegútja során olyan magas színvonalú és emberközpontú ellátásban részesült, amely minden korábbi elképzelését felülírta.

Az adományozó a családias hangulatú átadón elmondta: 75 éves koráig szerencsésnek tartotta magát, mert soha nem szorult komolyabb kórházi ellátásra. Egy rutinvizsgálat során azonban fény derült betegségére, így először tapasztalhatta meg személyesen az egészségügyi ellátórendszer működését. Mint fogalmazott, korábban főként a médiából hallott a magyar egészségügy nehézségeiről, ezért meglepetésként érte mindaz a korszerű és figyelmes ellátás, amelyben intézményünkben részesült.

Kiemelte, hogy már a kórtermi körülmények, a modern ágyak és az osztály felszereltsége is pozitív benyomást tett rá, de leginkább az orvosok és szakdolgozók embersége, odafigyelése és szakmai felkészültsége érintette meg. Vizsgálatai, műtéte, rehabilitációja és kontrolljai során végig biztonságban és jó kezekben érezte magát.
Ez az élmény inspirálta arra, hogy segítséget nyújtson az osztály számára. Felkereste az Ispita Alapítványt, majd az adomány felhasználásáról Dr. Kozma-Bognár Tamás osztályvezető főorvossal egyeztettek.A támogatásból két laparoszkópos tűfogót és egy endoszkópos kőzúzó eszközt vásároltak, amelyek tovább bővítik a korszerű, minimál-invazív ellátási lehetőségeket. Az új eszközök hozzájárulnak a betegek komfortérzetének javításához, valamint a gyorsabb gyógyuláshoz és rehabilitációhoz.

Dr. Kovátsné Dr. Bretus Angelika orvosigazgató az átadón hangsúlyozta: a kórház számára a legfontosabb, hogy a betegek gyógyultan, elégedetten és jó tapasztalatokkal távozzanak az intézményből. Hozzátette, különösen megható és felemelő, amikor egy páciens hálája ilyen formában is megmutatkozik, támogatva az osztály munkáját és a jövő betegeinek gyógyulását.

Dr. Kozma-Bognár Tamás főorvos megköszönte a felajánlást, és röviden ismertette, hogy az új műszereket milyen beavatkozások során tudják alkalmazni, illetve hogyan segítik azok a korszerű, minimálisan invazív műtéti technikák fejlődését.

Bali József, az Ispita Alapítvány elnöke elmondta: az alapítvány 1991 óta segíti a kórház munkáját, és hálás minden támogatásért, amely hozzájárul az intézmény fejlődéséhez. Kiemelte, hogy a tavaly megszületett adományozási szándékot követően rövid idő alatt sikerült beszerezni az eszközöket, így azok már a betegek gyógyítását szolgálhatják.

Köszönjük a nagylelkű felajánlást, és kívánjuk, hogy az új eszközök minél több beteg gyógyulását segítsék!

2026 május 20 - szerda
Kórházunk szakápolója kapta az országban elsőként a Dr. Schäfer Eszter Emlékérmet

 

Nagy örömmel és büszkeséggel számolunk be intézményünk legutóbbi sikeréről: Csertő Tímea IBD nővér, a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház II. Belgyógyászati Osztályának szakápolója rangos elismerésben részesült. Az országban legelsőként ő vehette át a szakdolgozói kategóriában frissen alapított Dr. Schäfer Eszter Emlékérmet.

A Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete (MCCBE) a május 19-i IBD Világnaphoz kapcsolódva idén is megrendezte szakmai és betegtájékoztató napját Budapesten. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a gyulladásos bélbetegségekkel (Crohn-betegség és Colitis ulcerosa) élők mindennapi kihívásaira, valamint a folyamatos támogatás és a legmagasabb szintű szakmai ellátás fontosságára.

Az idei rendezvény különleges mérföldkőnek számított, hiszen a Dr. Schäfer Eszter Alapítvány most első alkalommal adta át az elismeréseket. A díjjal a tragikusan korán eltávozott, kivételes doktornő emléke előtt tisztelegnek, értékelve azokat az orvosokat és szakdolgozókat, akik hozzá hasonló elhivatottsággal, emberséggel és kimagasló szakmaisággal segítik a betegeket nap mint nap.

Kórházunk vezetése és teljes közössége nevében szívből gratulálunk Tímeának a kiemelkedő díjhoz, és munkájához további sok sikert, jó egészséget kívánunk!

2026 május 20 - szerda
Sikeresen lezajlott a XVII. Lélek Imre Emlékülés és Továbbképző Konferencia

Idén ismét megrendezte egyik legfontosabb tudományos eseményét a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Radiológiai Osztálya, a Magyar Radiológusok Társasága Ultrahang Szekciójával szoros szakmai együttműködésben. Az 1995-ben útjára indított, immár 17. alkalommal sorra kerülő Lélek Imre Emlékülés és Továbbképző Konferencia május 14. és 16. között Zalakaroson, a Park Inn by Radisson Hotelben várta a szakma képviselőit.

A rendezvényt Dr. Gasztonyi Beáta, kórházunk főigazgatója nyitotta meg. A konferencia alapvető célkitűzése intézményünk egykori nagyra becsült osztályvezetője, Lélek Imre professzor úr szakmai örökségének és elveinek ápolása, valamint a radiológiai diagnosztika legkorszerűbb ismereteinek átadása. A mára országos hírűvé vált szakmai találkozó idén is hatalmas érdeklődés mellett zajlott: közel 300 résztvevőt vonzott Zalakarosra.

Az idei év fő tudományos tematikája a kismedencei daganatok képalkotása volt. A szakemberek kiemelten foglalkoztak a prosztatatumorok MRI diagnosztikájával, valamint a nőgyógyászati onkológiai folyamatok CT és MR staging lehetőségeivel.

A konferencia programja egy igazán felemelő, ünnepi pillanattal vette kezdetét: Dr. Nagy Gyöngyit, a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Radiológiai Osztályának egykori vezetőjét, a konferenciasorozat egyik megálmodóját a Magyar Radiológusok Társasága tiszteletbeli tagjává választották, elismerve ezzel több évtizedes, kimagasló munkásságát.

Külön büszkeség számunkra, hogy a tanácskozás valódi interdiszciplináris fórumként valósult meg: a radiológus szakorvosok mellett neves onkológusok, urológusok és nőgyógyászok közreműködésével, közösen körvonalaztuk a legmodernebb diagnosztikus és terápiás irányelveket. A zárónapon a hagyományokhoz hűen a mozgásszervi diagnosztika mindennapi gyakorlatából összeállított izgalmas esetismertetések és szabad előadások színesítették a programot.

Szívből gratulálunk a szervezőknek és a résztvevőknek a kiemelkedően sikeres és magas színvonalú tudományos rendezvényhez!

2026 május 12 - kedd
Szülésre felkészítő tanfolyam

Kedves Várandós Kismamák!

 

A Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház a Családbarát szülészet projekt keretében júniusban is személyes jelenléttel folytatja a Várandósfelkészítést a 28. hetet betöltött kismamák és párjuk részére. A leendő szülőket 2026. június hónapban 4 alkalommal, változatos témákkal várjuk a Zalaegerszeg Járási Egészségfejlesztési Iroda (EFI) termében, a 8900 Zalaegerszeg, Kossuth Lajos utca 46-48. szám alatt.

bővebben